Bayernova mašina melje i dalje

Visoke pobjede Bayena nad Werderom (6:1) i Hannovera nad HSV-om (5:1) obilježile su 23. kolo Bundeslige.

Bavarci su pokazali svu svoju moć u utakmici sa protivnikom iz Bremena poslavši ga nazad kuća sa šest golova u mreži.

Za Bayern su redom pogađali Robben (25.), Martinez (29.), Selassie (autogol, 49.), Gomez (52. i 89.) i Ribery (86), dok ej za Werder, koji je od 44. minute igrao bez isključenog Proedla, pogodio Bruyne (58.).
Stuttgart nije uspio na svom terenu savladati Nurnberg odigravši tek 1:1, čime je ostao prikovan u donjem dijelu tabele.

Za “Švabe” cijeli meč je odigrao Vedad Ibišević, a golove su postigli Traore u 51., dok je gostima bod donio Feulner u 77. minutu.