Finale je u Parizu ponovo pripalo Đokoviću protiv Federera

Đokoviću i Federeru bio je ovo jubilarni, 30. međusobni duel. Nakon ove pobjede, Novak je smanjio Federerov skor i on je trenutno 16-14 za Švajcarca.

I ljubitelji tenisa dugo su čekali na susret dva velikana bijelog sporta, još od prošle godine i završnog Mastersu u Londonu, kada je Novak slavio.

Đoković je očekivano bio prvi na servisu, ali je od početka imao velikih problema, što je Federer iskoristio i brzo izborio priliku za brejk. Srpski teniser se, ipak, odbranio i nastavio sa servisom na Federerovu bekhend stranu što mu se isplatilo i poveo je sa 1:0. Švajcarac je uzvratio mnogo sigurnijim servis gemom, a potom u istom ritmu odigrao i na Novakov servis. Đoković se ponovo dosta mučio sa servisom, Federer je to iskoristio i došao do 2:1.

Švajcarac je u tim trenucima diktirao tempo i Novak nije imao rješenja. Brzo je osigurao brejk osvajanjem narednog gema za 3:1. Uslijedila je velika borba na Novakovom servisu, a tada je viđena i sjajna razmjena nevjerovatnih udaraca i taj poen je osvojio Federer. Međutim, to nije omelo okovića, osvojio je naredna dva i prekinuo niz švajcarskog tenisera.

U narednim gemovima obojica su bili sigurni na svojim servisima, a u sedmom je Đoković konačno odigrao dobro i smanjio na 4:3. U istom ritmu nastavilo se do devetog gema, kada je Novak servirao za ostanak u setu, u čemu je i uspio. Novak je odlično pritiskao Federera, imao je i četiri brejk lopte, ali se Švajcarac odbranio i osvojio set sa 6:4.

Na samom startu drugog seta bilo je kao u prvom. Novak se mučio na servisu, što je Federer iskoristio i došao do brzog brejka. Prvi put do brejka stigao je i Novak. Brzo je stigao, do 0:30, pa i do brejk lopte, drugu je iskoristio i izjednačio na 1:1. Poslije problema u novom servis gemu, odigrao je dva kvalitetna poena i stigao do vođstva u drugom setu.

Rodžer je lako osvojio svoj gem, izgubivši samo jedan poen, a isto se činilo da će učiniti i Đoković. Međutim, Novak pravi jeftinu grešku, potom je tražio i loš čelendž i doveo se u novi problem. Ipak, Švajcarac je poklonio dva poena protivniku, pa je Novak poveo sa 3:2.

Sa dva odlična riterna iz forhenda, Srbin je stigao do 15:30 u sljedećem gemu, a potom i do dve brejk lopte zahvaljujući duploj Federera. Rodžer je prvu spasio sjajnom dijagonalom iz forhenda, a kod druge je imao mnogo sreće. Ipak, Đoković je ostao koncentrisan, sačekao dvije greške i došao do prednosti.

Pri rezultatu 4:2, Federer je servirao, a u tom gemu viđen je najljepši poen. Poslije nekoliko lobova, drop šotova i hot-doga osvojio ga je Đoković. Stigao je srpski teniser i do brejk lopte, odličnim riternom se izborio za napad i zakucao viner iz forhenda za velikih 5:2. Odservirao je Đoković odlično i stigao do pobjede i novog finala Pariza poslije nešto više od 2 sata igre. Od rezultata 5:2, oba tenisera su lako osvajala gemove do kraja seta, a Novak je izjednačio na 1:1 u setovima – 6:3.

U trećem setu Novak krenuo u napad iako je zaostajao 0:30. Brzo je izjednačio i došao do prilike, koju je iskoristio odličnim forhendom. Federer je počeo da griješi, Đoković našao ritam kod servisa i poslije jednog đusa stigao do 3:1. Pri rezultatu 4:2, Federer je servirao, a poslije nekoliko lobova, drop šotova i hot-doga osvojio ga je Đoković. Stigao je srpski teniser i do brejk lopte, odličnim riternom se izborio za napad i zakucao viner iz forhenda za velikih 5:2.

Odservirao je Đoković odlično i stigao do pobjede i novog finala Pariza poslije nešto više od dva sata igre.