Grupa F – Erupcija pod Vezuvom, “topovi” nad marsejskom lukom

Napoli uz dosta kontraverzi srušio Dortmund koji je drugo poluvreme igrao bez isključenog golmana Vajndenfelera i trenera Klopa. Arsenal boljom igrom u nastavku odneo bodove sa “Velodroma”.

Italy Soccer Champions LeagueU prvih 20 minuta meča na “San Paolu”, Borusija opasnija, mogla se videti trema domaćih igrača, kao da su podlegli atmosferi. Veliku šansu je imao Levandovski, ali je Rejna sačuvao gol.

Posle pola sata vulkan, Zuniga je centrirao, Iguain brži od čuvara, 1:0 za Napoli. Borusija u tom trenutku brojčano slabija, Subotić je bio van terena, sudije mu nisu dozvolile da se vrati, Klop je reagovao burno, umalo se nije fizički obračunao sa četvrtim sudijom.

Dobio je crveni karton, a do poluvremena je Borusija ostala sa igračem manje na terenu. Isključen je golman Vajdenfeler koji je igrao rukom izvan kaznenog prostora u nameri da spreči Iguaina.

U nastavku Dortmund je napao, ali je najbolju šansu imao Hamšik posle sat vremena. Bio je u petercu, ali je izblokiran. Posle jedne polušanse Rojsa, Napoli je dotukao “Milionere”.

Slobodan udarac Lorenco Insinje je savladao rezervnog golmana Dortmunda Langeraka i rešio pitanje pobednika. “Il Manjifiko” je zaradio ovacije krcatog “San Paola”.

Dortmund se nije predavao, Obamejang je pogodio prečku, a kada je Zuniga u finišu savladao svog golmana Rejnu usledila je opsada gola domaćih. Ipak, brojčano jači domaćin je sačuvao zlatnu pobedu i na sjajan način startovao u Ligi šampiona.

U Marseju u prvom poluvremenu uspavanka. Doduše, Marsej je bio bolji protivnik, imali su Aju i Žinjak šanse, nije bio golova. U nastavku bolji fudbal, Fani je mogao sa savlada Ščešnog, na drugoj strani tek je Gibs oko 50. minuta konačno pripretio Mandandi.

Englezi su zaigrali bolje, ali im je domaćin poklonio prednost. Greška Morela nakon centaršuta Gibsa, na desnoj strani je sam Volkot, odličan udarac, Mandanda nemoćan, Arsenal surovo kažnjava propuste Marsejaca.

Neminovno se desilo u finišu, Aron Remzi je izgleda otkrio golgetera u sebi, posle solo prodora je preciznim udarcem savladao Mandandu.

U nadoknadi, Remzi je napravio penal, Džordan Aju precizan, ali je ostalo 2:1 za goste.

Englezi su nastavili sa fantastičnim partijama u Francuskoj i zajedno sa Napolijem poveli trku u ovoj grupi.