Muk u Londonu, Šalke lider

Najveće iznenađenje prvog kola grupne faze takmičenja u Ligi šampiona priredili su fudbaleri Bazela koji su neverovatnim preokretom savladali Čelsi u sred Londona.Šalke pobedom nad Steauom zaseo na lidersku poziciju.

chelsea_2Čelsi je na “Stamford Bridžu” dočekao Bazel i očekivalo se da će osvajač trofeja u LE lako izaći na kraj sa šampionom Švajcarske.

Već u prvom poluvremenu pokazalo se da “Plavci” nisu u stanju da nadigraju uporne Švajcarce, koji su organizovanom odbranom uspeli da sačuvaju mrežu sve do same završnice prvog poluvremena, kada je došlo do pada koncetracije.

Luiz je sjajno uposlio Lamparda na dvadesetak metara od gola Bazela a iskusni vezista šalje u vatru Oskara koji donosi prednost Čelsiju u samoj završnici prvog poluvremena.

Isti igrač stavio je na muke Zomera samo deset minuta pošto je glavni arbitar dao znak da počne drugo poluvreme. Brazilac u 56. minutu nije imao sreće jer je prečka zaustavila njegov udarac i sačuvala mrežu Bazela.

Pokušavao je gost u nastavku da dođe do zlata vrednog gola i to je Švajcarcima pošlo za rukom u 71. minutu utakmice. Marko Štreler uposlio je Mohameda Salaha koji postiže izjednačujući pogodak za Bazel.

Šok koji su “Plavci” doživeli dvadesetak minuta pre kraja dobrano ih je uzdrmao a fudbalerima Bazela dao krila da nastave sa pritiskom.

Senzaciju na “Stamford Bridžu” doneo je asistent kod prvog gola Bazela, Marko Štreler, pogotkom u 81. minutu meča nakon kornera koji je izveo Matijas Delgado.

Štreler je glavom zatresao mrežu Bazela i postavio konačnih 2:1 za Bazel u čijem je timu nastupao i dojučerašnji defanzivac Partizana Ivan Ivanov!

Tim Žozea Murinja tako je u razmaku od samo tri dana doživeo dva poraza koji će sigurno zabrinuti sve navijače ekipe koja u tekućoj sezoni “puca” na najviše ciljeve.

Na drugom meču grupe “E” Steaua se dobro držala u Gelzenkirhenu sve do druge polovine drugog poluvremena duela sa Šalkeom.

Imali su domaći inicijativu i više prilika od samog starta ali su do očekivane pobede i sva tri boda stigli tek u drugom poluvremenu rezultatom 3:0.

Najpre je Učida u 67. minutu doneo prednost “Kraljevsko plavima” a onda su Boateng u 78. i Draksler u 85. minutu samo zapečatili sudbinu rumunskog šampiona.

Šalke je ovim trijumfom zaseo na prvu poziciju u grupi, imajući u vidu rasplet događaja u Londonu, i nema sumnje da je ekipi iz Gelzenkirhena put ka drugoj fazi takmičenja u mnogome olakšan posle večerašnjih mečeva.