Historijska pobjeda Barce na Old Traffordu, remi Ajaxa i Juventusa u Amsterdamu

Fudbaleri Barcelone prvi put u historiji slavili su protiv Manchester Uniteda na Old Trafford stadionu. Katalonci su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka trijumfovali sa 1:0.

Gol odluke viđen je u 12. minuti. Suarez je na asistenciju Messija uputio udarac glavom, a lopta je na putu prema golu dirala i Shawa, kome je pripisan autogol.

Revanš se igra u utorak na Camp Nou stadionu. Bolji iz ovog duela u polufinalu će igrati sa Liverpoolom ili Portom.

U drugom večerašnjem duelu Ajax i Juventus su remizirali u Amsterdamu rezultatom 1:1.

Vodeći gol za Juventus dao je Ronaldo u 45. minuti nakon asistencije Cancela, da bi Ajax preko Neresa poslije 30 sekundi igre u drugom poluvremenu izjednačio na 1:1.

Miralem Pjanić igrao je cijeli meč, a u 83. minuti dobio je žuti karton.

Putnik u polufinale će biti poznat nakon revanša u Torinu koji je zakazan za 16. april. Juventus ili Ajax će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Tottenham/Manchester City.