Inter nije uspio savladati Bolognu

Inter je u Bolognu došao sa ciljem da osvoji tri boda na ovom gostovanji i tako maksimalno iskoristi kiks Napolija, koji je sinoć poražen od Parme, te da preuzme treću poziciju.

Milanezi su krenuli silovito u susret u na samom startu su imali više od igre nekooliko prilika koje nisu iskorištene. kazna je uslijedila u 12. minuti kada Bologna dolazi do prednosti. Cristaldo je bio asistent Koneu koji je poslao luptu iza leđa Handanovića.

Nakon ovog gola gosti su još silovitije krenuli prema golu domaće ekipe. Izjednađenje dolazi tek u 51. minuti kada je Guarin asistirao Jonathanu za 1-1. Do kraja susreta nogometaši u crnp-plavim dresovima su napadali ali bez puno uspkjeha.

Inter nakon 13. odigranih utakmica ima 26 bodova i trenutno je na četvrtoj poziciji, a sa druge strane Bologna je 17. sa 11 bodova.