Sevilla pregazila i za dno zakucala gradskog rivala Betisa

Gradski derbiji uvijek donose puno neizvjesnosti i nikad se ne zna ko će pobjediti, jer u derbijima nikad nema favorita, međutim večerašnji derbi između Seville i Betisa nije ponudio nimalo neizvjesnosti.

Domaća ekipa je povela već nakon 120 sekundi igre. Juan Antonio Reyes je bio asistent gola koji je postigao Bacca. Bitan detalj, možda i presudan na ovom susretu, dogodio se u 42. minuti kada je Paulao u razmaku od 37. do 42. minute zaradio dva žuta kartona i morao je da napusti igru već prije pauze.

Nogometaši seville su brojčanu prednost iskoristili dva minuta kasnije kada Rakitić asistira za Mbija koji pogađa za 2-0 i sa tim rezultatom se odlazi na odmor.

Nastavak susreta donosi istu igru, igru u kojoj je Sevilla dominirala. Strijelac prvog gola, Bacca, je u 59. minuti pronašao Macihina koji loptu plasira iza leđa golmana gostiju. Konačnih 4-0 postavio je Iborra u 88. minuti na asistenciju Ivana Rakitića.

Nakon 14, kola Sevilla ima  19 poena i nalazi se na osmoj poziciji, dok je sa druge strane Betis zakovan na dno sa samo devet osvojenih bodova i slijedi im grčevita borba za opstanak.