Kosovo izgubilo od Engleske rezultatom 0:4

U poslednjem kolu grupe A u kvalifikacijama za EURO 2020. fudbalska reprezentacija Kosova pretrpela je poraz od selekcije Engleske rezultatom 0:4 i time ostala na trećem mestu sa osvojenih 11 bodova.

Englezi su na stadionu “Fadilj Vokri” poveli golom Harija Vinksa u 32. minutu, da bi u drugom poluvremenu golovima Harija Kejna, Markusa Rašforda i Maunta “Gordi albion” potvrdio zašto je jedna od najjačih reprezentacija sveta.

Kosovovski fudbaleri imaće šansu da se preko baraža kvalifikuju na završnici tog elitnog fudbalskog takmičenja, koju su omogućili sebi uspehom u “Ligi nacija”.

Inače stadion “Fadilj Vokri” bio je ispunjen do poslednjeg mesta, a bili su brojni i navijači iz Engleske, dok su selekciju domaćina bodrili sa tribina predsednik Kosova Hašim Tači, lider Samoopredeljenja Aljbin Kurti, potpredsednica DSK Vjosa Osmani…