Kvalifikacije za SP: Turska srušila Hrvatsku, haos u grupi I

Turska je u u jednom od derbija večerašnjeg programa kvalifikacija u Eskišehiru sa 1:0 pobijedila Hrvatsku i dva kola prije kraja itekako zakomplikovala situaciju u vrhu tabele grupe I.

Grupa D

Srbija je u derbiju kao gost pobijedila Irsku sa 1:0. Jedini pogodak u Dublinu postigao je Kolarov u 55. minuti. Srbija je od 68. miunte igrala sa deset igrača. Crveni karton je zaradio Nemanja Maksimović.

Kiks Irske iskorisio je Vels, koji se pobjedom u Moldaviji (2:0) probio na drugo mjesto na tabeli.

Grupa G

Španija polako gazi ka Rusiji. Španci su ubjedljivo pobijedili Lihtenštajn (8:0) i tako zadržali tri boda prednosti nad Italijom, koja je dobila Izrael sa 1:0.

Makedonija i Albanija su podijelili bodove (1:1).

Poredak: Španija 22, Italija 19, Albanija 13, Izrael 9, Makedonija 7, Lihtenštaj 0

Grupa I

U jednom od dva derbija grupe Turska je pred domaćim navijačima srušila Hrvatsku. Gol odluke postigao je Tosun u 75. minutu.

U drugom derbiju Island je sa 2:0 dobio Ukrajinu, a Finska je s minimalnih 1:0 slavila na Kosovu.