LIGA ŠAMPIONA: Barcelona izbacila Napoli, Bayern pomeo Chelsea (VIDEO)

Katalonci su poveli u 10. minuti pogotkom Clementa Lengleta nakon ubačaja iz kuta Ivana Rakitića. Na 2:0 povisio je Leo Messi u 23. minuti, a na njemu je skrivljen i kazneni udarac koji je u prvoj minuti sučevog dodatka u vodstvo 3:0 pretvorio Luis Suarez.

Napoli je u petoj minuti sučevog dodatka u prvom dijelu smanjio zaostatak iz kaznenog udarca dosuđenog zbog Rakitićevog prekršaja nad Driesom Mertensom. Precizan izvođač bio je Lorenzo Insigne.

Barcelona će već za šest dana, 14. kolovoza, pokušati izboriti mjesto u polufinalu Lige prvaka, a suparnik Kataloncima je njemački prvak Bayern koji je izbacio Chelsea.

Nogometaši Bayerna iz Münchena plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su i u revanš susretu osmine finala uvjerljivo savladali Chelsea, ovoga puta na svom terenu bili su bolji sa 4:1 (2:1) i tako potvrdili 3:0 pobjedu iz Londona s kraja februara.

Ponovno je briljirao kapitan Bayerna Robert Lewandowski koji je sudjelovao u sva četiri pogotka svoje ekipe, dva je puta bio strijelac, a dva puta asistent. Lewandowski je prvo u 8. minuti iznudio kazneni udarac nakon što ga je Caballero oborio, da bi on sam realizirao kazneni udarac za 1:0 u 10. minuti. Nakon što je asistirao Perišiću za 2:0, Lewandowski je bio asistent i za pogodak Tolissoa koji je u 76. minuti povisio na 3:1, da bi u 84. minuti glavom još jednom zatresao mrežu gostiju za konačnih 4:1.

Jedini gol za Chelsea postigao je Abraham u 44. minuti.