Loše vijesti za Kosovo – Češka pobjedila Englesku

Fudbaleri Češke šokirali su Engleze i pobedili ih rezultatom 2:1 u okviru Grupe A kvalifikacija za EURO 2020. Oni su time zakomplikovali posao reprezentaciji Kosova, koja je ostala na četiri boda zaostatka za Česima, ali i utakmicom manje.

Česi su se osvetili Engleskoj za poraz od 5:0 u prvom duelu ovih ekipa i izjednačili se na tabeli sa po 12 bodova.

Golove za Češku postigli su Brabec u 9 minutu i Ondrašek u 85, dok je vodeći gol iz penala za Engleze postogao Kejn u 5 minutu.

U drugom meču Grupe A odigranom u petak Crna Gora i Bugarska su remizirali, bez golova.

Obe reprezentacije osvojile su treći bod u kvalifikacijama, a ranije su ostale bez šanse da se plasiraju na Evropsko prvenstvo.

U narednom kolu, 14. oktobra, Kosovo dočekuje Crnu Goru, dok Englezi idu na megdan Bugarskoj.