LUDNICA NA MARACANI: Brazil je novi prvak Amerike, pogledajte kako su bez najveće zvijezde nakon 6 godina osvojili prvi trofej (VIDEO)

Selecao je svladao Peru 3:1 i osvojio naslov pobjednika Copa Americe, i to igrajući od 70. minute s desetoricom.

Gabriel Jesus, napadač odigrao je veliko prvo poluvrijeme, očarao driblingom kojim se oslobodio Trauca i asistirao Evertonu za siguran mat sa sedam metara, ali i zabio gol za 2:1 nakon što je Peru vjerovao da se vratio u život. No, upravo on zbog neopreznog je starta dobio drugi žuti karton i izašao s terena u suzama.

Igra rukom Thiaga Silve dala je kazneni udarac suparniku kojeg je Guerrero pogodio za 1:1.

Zambrano, stoper Perua, poskliznuo se i otvorio prostor Firminu, koji mu je oteo loptu, te omogućio Arthuru da asistira za 2:1, napravio kazneni udarac te još i “skuhao” šansu koju nije zabio Firmino početkom drugog poluvremena, on je tragičar večeri.

Brazil slavi, nacija koja je navikla na pobjede dočekala je prvu titulu od 2007. godine kad su također bili prvaci ovog natjecanja. Ovo im je deveti trijumf u Copa Americi