MESSI PONOVNO IZVEO SVOJU ČAROLIJU: Barca jedva izvukla bod na svom terenu protv Valencije

Derbi 22. kola španjolske La Lige odigran je na Nou Campu gdje su Barcelona i Valencia podijelili bodove odigravši 2:2. Barcelona, lider u La Ligi, imala je ogromnih problema večeras, ali je nekako uspjela izboriti se za jedan bod, iako su svi očekivali osvajanje sva tri i dodatan korak prema tituli.

Iako su Katalonci bili opasniji na početku utakmice, gosti u 24. minuti dolaze do prednosti. Uslijedila je kontra Valencije, Rodrigo je povukao loptu, gurnuo Gameira u gol-šansu, a ovaj je precizan za 0:1.

Samo osam minuta kasnije Roberto je skrivio penal, a Parejo pogađa s bijele tačke za 2:0 i Barca se našla neočekivano u velikim problemima. I ponovno je Barcelona imala sreću da u svojim redovima ima genijalca iz Rosarija, jednog od najboljih igrača svih vremena, Lionela Messija.

Argentinski napadač je u 39. minuti iz penala smanjio na 2:1 da bi u 64. minuti na asistenciju Vidala postavio konačnih 2:2. Napadala je Barca sa željom da stigne do pobjede, ali na kraju je ipak moralo doći do podjele bodova.

Barca ostaje prva s 50 bodova, Atletico ima meč manje i šest bodova manje, treći je Real Madrid s 39 pa slijedi Sevilla s 36, a Valencia je tek na sedmom mjestu s 30 bodova.