Milan na krilima Ibrahimovića slavio u Napulju i vratio se na prvo mjesto

Milan je savladao Napoli u gostima rezultatom 1:3 i vratio se na lidersku poziciju Serije A.

“Rosoneri” su poveli u 20. minuti. Teo (Theo) Hernandez je centrirao u kazneni prostor, a Zlatan Ibrahimović sjajnim udarcem glavom pogodio za 0:1.

Ibrahimović je u 54. minuti uduplao prednost gostiju, a Dris (Dries) Mertens devet minuta kasnije smanjio na 1:2.

Dvije minute kasnije domaći su ostali s igračem manje kada je Timue Bakajoko (Tiemoue Bakayoko) zaradio drugi žuti karton zbog starta nad Hernandezom.

Naš Rade Krunić u igru je ušao u 87. minuti meča.

Pobjedu “Rosonera” ovjerio je Jens Hauge golom u posljednjim trenucima utakmice.

Milan se ovim trijumfom vratio na lidersku poziciju Serije A sa 20 bodova, dva više od drugoplasiranog Sasuola.