Koja je najbolja osobina…
Lukmanov sin je pitao oca: „Koja je najbolja osobina kod covjeka?” „Vjera”, odgovori mu Lukman. „A ako se radi o dvije osobine?”; „Onda vjera i imetak”; „A ako se radi o tri osobine?”; „Onda vjera, imetak i stid”; „A ako se radi o cetiri osobine?”; „Vjera, imetak, stid i lijep ahlak.” „A ako se radi o…