Roland Garros: Đoković se “izvukao” protiv Schwartzmana

Branilac prošlogodišnjeg naslova osvojenog u Roland Garrosu, srbijanski teniser Novak Đoković, trebao je tri sata i 18 minuta za preokret i pobjedu nad Argentincem Diegom Schwartzmanom u pet setova 5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1.

Đokoković je u prvom setu propustio vodstvo 4:1, a kad je Schwartzman osvojio i treći set za vodstvo 2:1, činilo se da je spreman za senzacionalnu pobjedu. No, do kraja meča drugi teniser svijeta je zaigrao bolje i svom protivniku prepustio svega dva gema. Argentinac je u posljednja dva seta samo jednom uspio zadržati servis. Đoković će u osmini finala igrati protiv Španca Albert Ramos-Vinolasa, navodi Fena.

Rafael Nadal je status prvog favorita turnira u petak potvrdio svojom najuvjerljivijom pobjedom u Roland Garrosu, u kojoj je Gruzijcu Nikolozu Basilašviliju prepustio svega jedan gem i svladao ga za 90 minuta. Nadal će za mjesto u četvrtfinalu igrati protiv zemljaka Roberta Bautiste Aguta.