Shaqirijev debi iz snova: Rasturio je Junajted makazicama za 4:1 (VIDEO)

Fudbaleri Liverpula deklasirali su Mančester junajted na prijateljskom meču u SAD sa 4:1, a zvjezda utakmice bio je Xherdan Shaqiri.

Dva penala i dva momenta inspiracije švicarskog Albanca bili su kobni trenuci za Đavole, koji su samo uspjeli da izjednače u 31. minutu preko Pereire iz slobodnjaka.

Prethodno je Salah iznudio penal, Mane je bio realizator, dok je prava kanonada počela u 66. minutu.

Shaqiri je prvo samo servirao kao na tacni loptu Staridžu, da bi Odžo bio strijelac iz novog penala, koji su prilično naivno napravili izabranici Žozea Murinja.

Tačku na meč stavio je Shaqiri spektakularnim makazicama u 82. minutu, čime je potvrdio da ne planira da bude samo rezervna opcija u ekipi.

Inače, zanimljivo je da je Murinjo imao samo jednu izmenu na poluvremenu, a pet je napravio od 71. minuta, dok je Klop u pauzi napravio pet promjena, a u 65. minutu promenio je još šestoricu igrača.