U sjajnom meču Đoković savladao Federera i treći put osvojio naslov (VIDEO)

Slavio je srpski teniser sa 2:1 u setovima i tako osvojio još jednu titulu u svojoj karijeri.

Susret je bolje počeo za Federeara koji je pokazao da je još uvijek jedan od najboljih. Popularni Fedex je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:3 u kojem se činilo da bezidejni Đoković neće imati riješenja za igru Švicarca.

Ipak u drugom setu Đoković je popravio svoju igru i iskoristio loš servis Federera te napravio break koji mu je omogućio da osvoji drugi set rezultatom 6:3 i dođe do izjednačenja.

U trećem setu gledali smo zaista sjajnu igru u kojem su oba tenisera pokazala zašto su jedni od najboljih svih vremena. I Federer i Đoković su osvojila prve poene na svoj servis u trećem setu, a onda Novak Đoković pravi break i osvaja poen na svoj servis što mu donosi vodstvo od 3:1, koje je sačuvao do rezultata 5:4, a onda je servirao za pobjedu.

Ipak kada je bilo najpotrebnije Federer je pokazao klasu i napravio break i izjednačio rezultat na 5:5. Nakon toga Federer servira i prelazi u vodstvo 6:5. Onda je Đoković servirao za ostanak u meču i izjednačio rezultat na 6:6. U tie breaku se bolje snašao Đoković koji odmah na startu pravi mini break, a nakon toga uzima i dva poena na svoj servis za vodstvo od 3:0. Do kraja je Novak sačuvao prednost, te tie break trećeg seta riješio u svoju korist rezultatom 7:3 i osvoji Indian Wells treći put u karijeri.