Villarreal prekinuo seriju pobjeda Barcelone u Primeri

Tokom prvog poluvremena sve je teklo kako su gosti i priželjkivali, iako je Villarreal mogao do prednosti već u drugoj minuti meča, kada je Manuel Trigueros pogodio stativu.

Barca je do vodećeg pogotka stigla poslije samo dvadeset minuta igre, kada je Leo Messi iz slobodnog udarca uputio loptu u kazneni prostor, a tamo se najbolje snašao Ivan Rakitić i preciznim udarcem savladao golmana Asenja – 0:1.

Villarreal je opet uzvratio preko Triguerosa, ovoga puta u 36. minuti, ali je golman Bravo odlično reagovao.

I onda, 41. minut meča, penal za Barcelonu. Neymar je bio u opasnom naletu, poslije odličnog proigravanja od strane Lea Messija, golman Asenjo ga je oborio u kaznenom prostoru, a za arbitra je to bio prekršaj za najstrožu kaznu.

Neymar je preuzeo odgovornost, izveo je jedanaesterac i pogodio za velikih 0:2.

Barcina pobeda bila je na vidiku, ali u nastavku druga slika na terenu. Kola su za Barcu krenula nizbrdo od 55. minute, kada je Piquea zamenio Mathieu.

Samo minut kasnije, domaći su uspjeli da izjednače golom Cedrica Bakambua, koji se našao na pravom mestu u kaznenom prostoru Barcelone, pošto je prethodno golman Bravo odbio loptu. Bakambu ju je iskosa sa desne strane proslijedio u mrežu i prepolovio prednost gostiju – 1:2.

Novi šok za navijače Barcelone uslijedio je samo šest minuta kasnije. Pomenuti rezervista Jeremi Mathieu je nespretno reagovao ispred svog gola, poslije kornera sa desne strane za ekipu Villarreala. On je glavom zakačio loptu koja je završila u donjem desnom uglu gola gostiju – 2:2.

Katalonci su do kraja pokušavali da ipak dođu do sva tri boda, ali nisu uspjeli realizovati svoje prilike.

Barca je tako prekinula seriju pobjeda i sada ima devet bodova više od drugoplasiranog Atletica.