Barca i Atletico u osmini finala

Barca je povela 2:0 golovima Messija (30-11m) i Busquetsa (40), a tračak nade Rossonerima je donio autogol Piquea u posljednjim trenucima prvog dijela. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi golom u 83. minuti za konačnih 3:1.

U drugom susretu iz grupe Ajax je u Amsterdamu pobijedio Celtic 1:0 golom Schonea u 75. minuti.

Barca je pobjedom osigurala plasman u osminu finala. Trenutno vodi sa 10 bodova, Milan ima pet bodova, Ajax je treći s četiri boda, dok Celtic na začelju grupe ima tri boda.

U grupi E Chelsea je na Stamford Bridgeu porazio Schalke 3:0 golovima Eto’oa (31, 54) i Ba (83). U drugom susretu Basel i Steaua su remizirali 1:1. Steaua je povela golom Piovaccarija u 17. minuti, a izjednačio je Sio u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Chelsea vodi na tabeli sa devet bodova, Schalke ima šest, Basel pet, a Steaua dva boda.

U grupi G Atletico je u Madridu bez većih problema pobijedio bečku Austriju 4:0 i osigurao prolaz i prvo mjesto u grupi. Golove u četvrtoj uzastopnoj pobjedi postigli su Miranda (11), Raul Garcia (25), Filipe Luis (45) i Diego Costa (82). Costa je sedam minuta prije postignutog gola promašio penal.

U prvom dvoboju iz ove grupe Zenit i Porto su u St Peterburgu odigrali 1:1.

Na tabeli vodi Atletico sa 12 bodova, Zenit je drugi sa pet bodova, Porto na trećem mjestu ima bod manje, a na začelju je bečka Austrija s jednim bodom.