Bayern uspio slomiti Hoffenheim i doći opet do vrha tabele

Hoffenheim je poveo preko Sulea u 34. minutu, a Mandžukić poravnava red kraj prvog dijela. Bavarcima je pobjedu donio Muller 15 minuta prije kraja. Naš Sejad Salihović odigrao je cijeli meč za Hoffenheim.

Braunschweig, za kojih je 90 minuta igrao naš Bičakčić, minimalnim rezultatom pobijedio je Bayer Leverkusen za koji nije igrao Emir Spahić. Kumbela je postigao jedini gol.

Schalke je sa 2:0 na gostovanju pobijedio Herthu, a istim rezultatom na gostovanju kod HSV-a slavila je Borussia Moenchengladbach.

Freiburg, u čijim redovima nije bilo našeg Mujdže, u gostima je savladao Nurnberg sa uvjerljivih 3:0.

Bayern je pvi sa 29 bodova, jedan manje ima Dortmund, a četiri manje Leverkusen.