Debi iz snova: Balotelli s dva gola donio pobjedu Milanu!

Posljednji susret 23. kola talijanske Serije A na San Siru odigrali su Milan i Udinese. Rossoneri su slavili nakon pogotka Marija Balotellija iz penala u 93. minuti. Do tog trenutka rezultat je glasio 1:1, a Balotelli je bio strijelac i prvog gola.

Nakon samo 25 minuta igre Milan je stigao u vodstvo, a pogodak je postigao – Mario Balotelli! U svom debiju za Rossonere Super Mario je počeo isplaćivati uložene klupske milione.

Samo nekoliko minuta kasnije, Balotelli je mogao i do drugog gola. Topovski je opalio s 20-ak metara,  Daniele Padelli vrhovima prstiju loptu ispod prečke izbacio u korner. Imao je bivši napadač Manchester Cityja i u prvoj minuti priliku, ali nije ju iskoristio.

Rossoneri su bili puno bolji u prvom dijelu, ali na odmor se odlazi s minimalnom prednošću. Ipak, da se primijetiti da je ovo jedan novi Milan, puno ozbiljniji od onog s početka ove sezone.

Balotelli u 51. minuti ostavlja loptu za El Shaarawyja, ovaj dobro šutira, no gostujući golman je siguran.  Na drugoj strani, minutu kasnije, Di Natale prijeti, no kapiten gostiju iz Udina, nakon jednog ubačaja s lijeve strane, u padu loptu šalje daleko od gola Milana.

U 54. minuti mladi Constant se priključio naprijed, šutirao, ali pored gola. U 55 . minuti Udinese dolazi do izjednačenja. Muriel je odlično dodao loptu do Pinzija, koji izlazi sam na Ameliu i pogađa za 1:1. Nedugo nakon toga opet Balotelli u šansi, izborio se za udarac, ali golman Udinesea je siguran.

Montolivo je pao na 20-ak metara od svog gola, Gabriel Silva lukavo pokušao lobovati Ameliu, no odlazi njegov udarac preko gola. Opet se Balotelli našao u prilici u 69. minuti. Constant je s lijeve strane vratio loptu na petrac, Balotelli zatim sa osam metara prebacio gol Zebri.

Mladi Niang je u 78. minuti imao priliku zabiti za novo vodstvo domaće momčadi. Odbila mu se lopta negdje na sredinu na 12 metara, ali je pogodio prečku! Dvije minute kasnije, mladi Bojan Krkić je pokušao, no ni on nije pronašao put do gostujuće mreže.

Pet minuta prije kraja, Balotelli je sjajno izveo slobodnjak, ali je Padelli jednostavno imao svoju noć. Basta na suprotnoj strani iskosa s desne strane šutira preko gola. Milan je krenuo na sve ili ništa, gostima se otvaralo dosta prostora za kontre.

U prvoj od tri minute sudačke nadoknade Montolivo prizemno i oštro šutira, ali pored gola. U posljednjoj minuti El Shaarawy pada i sudac pokazuje na bijelu tačku, što je itekako izazvalo velika negodovanja kod gostujućih igrača. Prethodno je Balotelli proigrao svog suigrača iz napada.

Balotelli je izveo penal i pogodio za veliko slavlje na San Siru. Debi iz snova za kontroverznog italijanskog napadača.