Ko visoko leti, nisko pada: Težak poraz Milana u Genovi

Susretom Genoe i Milana počelo je deseto kolo italijanske Serie A, a domaćin je slavio sa 3:0.

Rossoneri su proteklog vikenda ostvarili veliku pobjedu u derbiju protiv Juventusa nakon čega su izabranici Vicenza Montelle dobili krila. Iako su navijači Milana večeras očekivali tri boda sa gostovanja iz Genove, na kraju su dobili pravi šamar od ove ekipe.

U poprilično nezanimljivom prvom poluvremenu domaćin je do vodstva došao u 11. minuti. Rincon je ubacio sa desne strane, odbrana Milana je pokušala napraviti ofsajd-zamku, ali im to nije uspjelo, te je Ninković glavom postigao gol za 1:0.

Nade gostiju su ugašene na početku drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti kada je Paletta napravio start “za zatvora” nad Rigonijem i sudija Banti mu je opravdano pokazao direktan crveni karton.

Do kraja ove utakmice Genoa je udvostručila svoju prednost. U 80. minuti Lazović je centrirao u kazneni prostor Milana, a nespretan je bio Kucka koji je zatresao svoju mrežu. Ipak, to nije bilo sve od domaćih jer je Pavoletti pet minuta kasnije postavio konačnih 3:0.