Kralj Ibra: U samo tri minute spasio PSG

Fudbaleri PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva Nancy, pretposljednju momčad prvoligaške ljestvice, 2-1 u prvoj subotnjoj utakmici 21. kola Le Championnata…

Pobjedom su Parižani osigurali najmanje dva boda prednosti pred prvim pratiteljem Lyonom uoči deset završnih prvenstvenih kola.

Do pobjede su Ancelottijevi puleni opet došli vrlo teško, i to nakon što su prvi put ove sezone u Le Championnatu uspjeli preokrenuti 0-1 rezultat.

Nancy je došao u vođstvo u 36. minuti pogotkom Moukandja iz drugog pokušaja, nakon što mu je Salvatore Sirigu obranio prvi udarac.

Loptu je u pogrešno dodanom loptom izgubio i u kontru strijelca gurnuo Javier Pastore. Argentinac je tokom prvih 45 minuta igre pogrešno odigrao čak 12 dodavanja. Carlo Ancelotti na poluvremenu ga je ostavio u svlačionici.

Prvi udarac prema golu gostiju Parižani su uputili u 42. minuti.

U nastavku igre dvama je pogocima unutar samo tri minute igre (59. i 62. minuta) sva tri boda domaćoj ekipi donio Zlatan Ibrahimović. Sedmi je put ove sezone sjajni Šveđanin zabio dva ili više pogodaka za svoju momčad u Le Championnatu. U posljednjim je četirima utakmicama na Parku Prinčeva zabio šest golova, dok trenutno na kontu ove sezone ima 24 prvenstvena pogotka.