Real potopio Žutu podmornicu u spektakularnoj utakmici (VIDEO)

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u domaćem sastavu koji je poveo već u 7. minuti golom Garetha Balea. Nakon što je u ranoj fazi utakmice zabio gol, Velšanin je u 25. minuti ubačenom loptom s desne strane asistirao Karimu Benzemi koji je iz blizine poentirao za 2-0. Bale je tom prilikom upisao svoju osmu ligašku asistenciju u ”kraljevskom klubu”. Gosti su u 43. minuti smanjili zahvaljujući projektilu Marija koji je zakucao loptu u gornji kut Lopezovog gola.

Jese Rodriguez u 64. minuti je zabio iskosa s lijeve strane za 3-1. U ovoj kalendarskoj godini je upisao jednako golova (5) i asistencija (3) u svim natjecanjima kao i Cristiano Ronaldo.

Meksikanac Giovani dos Santos vrlo lijepim pogotkom iz slobodnog udarca u 69. minuti je ponovno ubrizgao nadu navijačima ”žute podmornice” da bi njihovi ljubimci mogli napraviti nešto značajno u Madridu, ali je dvojbe oko osvajanja bodova otklonio Karim Benzema svojim drugim golom na utakmici u 76. minuti. Naciljao je vrlo precizno u donji kut udarcem s ruba kaznenog prostora. Benzema je zabio barem jedan gol u svakoj od zadnjih šest ligaških domaćih utakmica svoje momčadi. Ukupno je u tih šest dvoboja postigao osam pogodaka.

Valencia je, vjerojatno inspirirana gostujućom pobjedom kod Barcelone u prošlom kolu 3-2, na svojoj Mestalli demolirala Betis s 5-0. Uspješan domaćin bio je i Rayo Vallecano, koji je s 4-1 svladao Malagu, Usprkos toj pobjedi, i dalje je u zoni ispadanja…