Sjajni PSG razbio Leipzig i plasirao se u finale Lige prvaka

Nogometaši Paris Saint-Germaina postali su prvi finalisti ovosezonske Lige prvaka. Francuski prvak je s lakoćom savladao nemoćni Leipzig rezultatom 3:0 na stadionu Da Luz u Lisabonu.

Parižani su od samog početka vršili opsadu gola Leipziga, a već u 6. minuti Mbappe je uposlio Neymara koji izlazi sam pred Gulacsija, ali pogađa samo stativu.

No, u 13. minuti Gulacsi je kapitulirao. Di Maria je ubacio loptu iz slobodnjaka sa lijeve strane, a Marquinhos glavom zakucava loptu glavom za 1:0.

U 35. ponovo je Neymar bio u centru pažnje i ponovo je pogodio stativu. Brazilac je šutirao direktno iz slobodnjaka iskosa sa desne strane, ali je okvir gola spasio Nijemce.

U 42. minuti Sveci su udvostručili prednost. Gulacsi je očajno ispucao loptu, a ona uz dosta sreće dolazi do Di Marije koji je rutinski pospremio u gol za veliku prednost PSG-a.

Leipzigove nade za plasman u finale, ako su i postojale nakon prvog poluvremena, ugašene su u 56. minuti.

Di Maria je oduzeo loptu Mukieleu koji je tražio prekršaj, Argentinac je ubacio, a Bernat glavom pogađa za 3:0.

Dvadesetak minuta prije kraja Mbappe je imao dvije dobre šanse za povećanje vodstva, no najprije je glavom šutirao pored gola, a potom je u narednom napadu pucao pravo u Gulacsija sa samo pet metara.

Do kraja susreta Leipzig je pokušao doći barem do počasnog pogotka, no večeras odlična odbrana Parižana je uspješno odolijevala svim napadima.

PSG će u finalu 23. augusta, prvom u historiji kluba, igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg duela Lyon – Bayern.