Vahid je zajedno sa Alžirom slavio pobjedu na SP nakon 32 godine

Ovo je reprezentaciji Alžira bila prva pobjeda na SP nakon 32 godine, a Alžirci su ofanzivno krenuli u utakmicu, pa je Islam Slimanu zaprijetio u uvodnim trenutcima utakmice i pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Inicijativa Alžiraca se isplatila budući da su u periodu od svega dvije minute postigli dva gola. Prvo je u 26. Medjani poslao sjajnu dubinsku loptu, a Islam Slimani primio odličan pas saigrača i pospremio loptu u mrežu.

Svega dvije mintue kasnije Abdelmoumene Djabou je ubacio loptu iz kornera, a Rafik Halliche je skočio visoko i glavom udvostručio vodstvo Pustinjskih lisica.

U 38. minuti bilo je već 3:0 za reprezentaciju koju sa klupe predvodi naš sručnjak Vahid Halilhodžić, a pogodio je asistent kod prethodnog gola Abdelmoumene Djabou i to je bio rezultat prvog dijela.

Južnokorejanci su krenuli ofanzivno u nastavku meča sa željom da se vrate u meč, a to je rezultiralo golom u 50. minuti susreta kada je Heung-Min Son odlično reagovao i savladao golmana Alžira.

Ipak, Pustinjske lisice se nisu dale omesti, te su vrlo brzo uzvratile, a u 62. minuti susreta pogodio je Yacine Brahimi.

To nije bilo sve u ovom susretu jer je Koo Ja-Cheol golom u 72. minuti susreta postavio konačan rezultat susreta, Alžir-Južna Koreja 4:2.

1. Beglija 2 2 0 0 3:1 6