Samo četiri minuta bila su potrebna Didijeu Drogbi na debiju za Galatasaraj da postigne gol! A, potom i asistira dva minuta kasnije.

Istanbul gori, Didije Drogba ga je zapalio.

Nevjerovatni napadač ušao je na teren u 63. minutu na gostovanju Galatasaraja ekipi Ahisara i poslije četiri minuta na terenu postigao je fantastičan gol, da bi potom i asistirao za 2:0!

Drogba je prvo nadvisio čuvara i glavom postigao divan gol od lijeve stative gola Oguza Daglaroglua, da bi kasnije na proigravanje Veslija Snajdera proigrao Buraka Jilmaza a ovaj udvostručio vođstvo “lavova”.

Do kraja, poslednjeplasirani tim Turske uspio je da smanji na 1:2, ali ne i izbjegne poraz.

Sa utakmicom više, Galatasaraj (43) ima osam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, Bešiktaš (35), dok je Fenerbahče treći sa 34 boda. Galata je ove sezone na svom terenu pobijedila i Fener i Bešiktaš rezultatom 2:1.