Liverpoolovi dječaci ofanzivno krenuli pa doživjeli debakl protiv Aston Ville

Aston Villa je u Birminghamu pobijedila Liverpool 5:0 i tako se prva plasirala u polufinale engleskog Liga kupa.

17. ekipa Premiershipa očekivano je lagano odradila postao protiv najmlađe ekipe Redsa u klupskoj historiji. Nijedan igrač nije imao više od 22 godine, a razlog tome je što je na teren izašla ekipa do 23 godine. Naime, Liverpool sutra u Kataru igra polufinale FIFA-inog klupskog Svjetskog prvenstva pa je prva ekipa na drugom kontinentu, gdje se priprema za tu utakmicu. Klub je tražio odgodu, ali molba je odbijena pa su Redsi protiv Aston Ville na teren istrčali s dječacima.

Njihovi mladići sjajno su ušli u utakmicu, pritisnuli Villu i bili bolja ekipa u prvih 15 minuta utakmice. Promašili su i dva zicera. Elliott se dobro sjurio po desnoj strani, ali golman Nyland dobro brani. Odmah u sljedećem napadu još bolju priliku imao je Kane, ali Nyland još jednom spašava Villu, koja do 14. minute nije imala udarac na gol Liverpoola.

Raspad nakon sjajnog početka

Tada ga je uputila i odmah zabila. Hourihane je snažno pucao ljevicom iz slobodnjaka iskosa s ruba šesnaesterca, a Kelleheru je lopta prošla ispod ruke u mrežu. Još veća nesreća dogodila se tri minute kasnije kada je Mohamady išao ubacivati s desne strane, lopta je okrznula Boycea u bloku i završila ispod prečke golmana Kellehera.

Liverpoolovi klinci tada su izgubili samopouzdanje s početka utakmice i Villa je počela bolje igrati. U 37. minuti Kodjia je zabio u jedan na jedan situaciji za 3:0, a svoj drugi pogodak na utakmici isti igrač zabija osam minuta kasnije. Drugo poluvrijeme je bilo samo odrađivanje posla, a konačni rezultat postavio je Wesley u sudijskoj nadoknadi.

Uprkos porazu 5:0, U-23 ekipa Liverpoola se nije osramotila. Odigrala je dobru utakmicu, a iako je Aston Villa bila bolja, nije zaslužila pobijediti ovako velikom razlikom.