Spektakularan meč i šest golova u Dortmundu

Spektakularan meč smo večeras gledali u Dortmundu, gdje je Borussiji u goste stigao RB Leipzig, koji se kući vraća s osvojenim bodom.

Milioneri su na poluvremenu imali veliku prednost od 2:0, koju su im donijeli pogoci Weigla i Brandta, ali u nastavku se budi Leipzig.

Furiozno su gosti ušli u drugo poluvrijeme, a već u 53. minuti su poravnali pogotkom Wernera, kojem je to bio drugi gol, pošto je tresao mrežu domaćih i u 47. minuti.

Sjajni Sancho Dortmundu vraća vodstvo već u 55. minuti na 3:2, a napadač Rome na posudbi u Leipzigu Patrick Shick u 78. minuti postavlja konačnih 3:3.

Hoffenheim je gostovao Union Berlinu, kojeg je savladao sa 0:2. Prvi gol je postigao Bebou u 56. minuti, dok je konačnih 0:2 postavio Baumgartner u sudijskoj nadoknadi.

Ermin Bičakčić je na terenu bio od 64. minute, kada je zamijenio Kaderabeka.

Laganu je pobjedu na svom terenu upisao Augsburg, koji je s 3:0 savladao Fortunu iz Dizeldorfa.