Remi Barcelone i Atletica, navijači u šoku zbog Lionela Messija

U terminu od 22 sata odigrane su tri utakmice petog kola španske Primere, a u centru pažnje bila je utakmica na Nou Campu između Barcelone i Atletico Madrida, koja je završena bez pobjednika (1:1).

Lionel Messi je prvi zaprijetio Atletico Madridu, ali je u 14. minuti Jan Oblak sjajno odbranio. Barcelona je prokockala veliku šansu i u 36. minuti kada je Neymar šutirao pored desne stative.

Katalonci su uspjeli doći do prednosti u 41. minuti. Centrirao je Andres Iniesta, a glavom je pogodio Ivan Rakitić. Do kraja prvog dijela utakmice rezultat se nije mijenjao.

Drugi dio susreta počeo je velikom šansom Antoinea Griezmanna, međutim Marc-Andre ter Stegen je odlično odbranio. Angel Correa je u 61. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Do kraja utakmice viđena je još po jedna velika šansa na obje strane, a oba puta prijetili su defanzivci. Prvo je pokušao Gerard Pique na jednoj strani, a zatim Diego Godin na drugoj. Ostalo je 1:1.

Vrijedi istaći da se u 59. minuti povrijedio Lionel Messi, koji je morao izaći iz igre, te su navijači u šoku, jer se još uvijek ne zna ništa o težini povrede.