Životna priča koja je rasplakala milione: Dobiću sina i izgubiti suprugu u istom danu

– c. Juče ujutru mi se žalila na glavobolju i pitala me da odem da joj kupim neki lijek, a kada sam se vratio ona je ležala onesviješćena na podu kupatila – napisao je Dilan 29. decembra.

Tog dana su doktori iz bolnice u Viktoriji otkrili da došlo do krvarenja mozga. Za Robin nije bilo spasa, ali za fetus, koji se razvijao u njoj, jedini spas je da majka bude priključena na aparate dok se ne porodi. 

– Njena porodica i moji prijatelji me podržavaju i svi misle da bi ona sigurno željela da pokušamo – napisao je Dilan, kada je donio odluku da Robin bude na aparatima bar do 34. nedjelje trudnoće.

Tako bi, prema planu ljekara, mogao da se obavi carski rez. Beba će biti rođena. Ljekari će tada isključiti aparate i biće to kraj života Robin Benson.

– Sa jedne strane, ne mogu da dočekam da upoznam svog sina i omogućim mu sve najbolje i budem što bolji otac. A sa druge strane, znam da ću dan nakon njegovog rođenja morati da se oprostim od Robin. Mnogo mi je teško da je svakog dana gledam takvu – napiso je Dilan, koji je čitav blog pokrenuo da bi svoju nesreću podijelio sa drugima, ali i da bi se izborio za slobodnih 35 nedjelja kako bi odgajao bebu.

Dilan je već sada dobio odsustvo sa posla, jer svaka promjena stanja kod Robin ili bebe može da dovede do prijevremenog porođaja.

Ipak, u ovom slučaju Dilan ostaje bez značajnog dijela finansijskih primanja.

Zato je osnovao fond da bi prikupio 36.000 dolara, koliko iznosi njegova godišnja plata.

Ljudi koji su čitali blog, uplaćivali bi simbolične sume. A blog je čitalo mnogo njih. Kada se sve sabralo, Dilan je juče na računu imao 132,157 dolara .

– Iznenađen sam reakcijom okoline, a sada i cijele zemlje i cijelog svijeta – napisao je Dilan na svom blogu ove nedjelje.

Postoji oko 30 slučajeva u kojima su se žene porodile dok su bile održavane aparatima u životu. Tokom devedesetih godina, doktor Džefri Spajk je bio u grupi doktora koji su bili zaduženi da održavaju u životu mrtvu ženu 100 dana da bi na kraju rodila zdravog dječaka.

Doktor Spajk kaže da je „veoma rizično da se žena sa mrtvim mozgom održava u životu i da može da se desi da bude ozbiljnih posljedica“. On je rekao da će Robin biti održavana do 34. nedjelje trudnoće, iako bi najbolje bilo do 38, kako bi se minimizovale opasnosti i problemi u razvoju fetusa.

– Mrtav mozak, mrtva osoba. Ja razumijem da porodici treba više vremena, ali mislim da to nije mudro da se uradi – kaže doktor Panajotis Varelas iz bolnice Henri Ford u Detroitu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.