Kakav fanatik: Navijač razbio TV, veznjak Fenerbahčea ponudio pomoć

Istanbulski derbi često je pun tenzija, kako na terenu tako i među navijačima. Tako je bilo i protekle subote.

Domaćin Fenerbahče je na poluvrijeme otišao s vodstvom 1:0 (penal), a obje ekipe poluvrijeme su završile s desetericom na terenu.

U drugom poluvremenu u 85. minuti Bešiktašov Hutchinson dobio je crveni karton, a Janssen iz penala povećava na 2:0.

Odmah u narednom napadu bivši igrač Liverpoola Ryan Babel zabija gol i smanjuje vodstvo domaćih na 2:1. Zatim u 88. minuti Fenerbahčeov Koybasi dobija crveni karton zbog grubog prekršaja.

Mladi navijač Fenerbahčea nije izdržao “pritisak” i iskalio je svoj bijes na televiziji. Rukom je polupao plazmu, pa nije bio u mogućnosti da vidi ono što se događalo do kraja meča. Fener je uspio sačuvati prednost, ali je još jedan gostujući fudbaler dobio crveni karton.

Tako je utakmica završila s dva crvena kartona za domaćine Fenerbahče i tri za Bešiktaš. Nakon što je Fenerbahčeov veznjak Josef de Souza vidio kako navijač razbija TV, odmah se ponudio da mu kupi novi.

– Poklonit ću ti novi TV kako bi gledao utakmice Fenerbahčea. Ali ga nemoj razbiti – napisao je Souza na Twitteru.