Pogledajte kako možete da zaradite na akcijama Yahoo-a sa besplatnih 50 eura


Međutim, i pored toga što Yahoo nije poslovao previše uspješno kao internet kompanija, njegove akcije su porasle. Od kada je Marissa Mayer 2012. godine došla na čelo kompanije, cijena akcija se više nego udvostručila, sa 15 dolara na trenutnih 35 dolara. Ipak, glavni razlog za to bilo je vlasništvo značajnog dijela akcija Alibabe, kineske kompanije za online trgovinu.  

Uključite se u trgovanje cijenom akcija Yahoo-a i počnite da zarađujete na svjetskoj berzi od svoje kuće u 3 jednostavna koraka:

1. Registrujte besplatni nalog za trgovanje na linku ovdje

2. Verifikujte nalog za trgovanje i

3. Automatski dobijate besplatnih 50 eura na svom nalogu sa kojima odmah možete da počnete da trgujete i zarađujete

Yahoo! je kupio dio Alibabe prije više od decenije dogovorom koji je postigao Jerry Yang, jedan od osnivača Yahooa. Danas Alibaba obuhvata 80% trgovine putem interneta u Kini. Prije nego što je Alibaba održala najveću IPO u istoriji, akcije Yahooa su bile najlakši način da investitori kupe dio ove kineske kompanije.

Yahoo! posjeduje akcije Alibabe u vrijednosti oko 40 milijardi dolara. Za sada, akcije se čuvaju po strani jer bez obzira na njihovu nominalnu vrijednost, onog momenta kada se aktiviraju, njihova vrijednost više neće biti 40 već 24 milijarde dolara zbog poreza. Ukoliko Yahoo! proda akcije Alibabe, porez koji će morati da plati je $16 milijardi. Ukoliko akcije budu predate akcionarima, Yahoo! će također morati da plati porez od  $16 milijardi. 

Jedino rješenje je da se akcije predaju akcionarima dok su još uvijek na neki način zapečaćene. 

Način da se to ostvari je takozvani ‘spin-off’, da se formira nova nezavisna kompanija Aabaco u čijem vlasništvu će zapravo biti akcije Alibabae. I ako nova kompanija Aabaco neće biti u povoljnijem položaju po pitanju plaćanja poreza od Yahooa. Ona je ipak bez drugog baznog biznisa o kojem mora da vodi računa, za razliku od Yahooa, i kao takva lako može biti kupljena od strane neke druge kompanije. Međutim, to je još uvijek u sferi spekulacija. Trenutna situacija je takva da Yahoo! pokušava da nađe najbolji način da obavi ovaj spin-off pri čemu i ne krije da je osnovni cilj ušteda $16 milijardi na račun poreza. Ipak IRS (Organizacija za kontrolu prihoda i plaćanja poreza Vlade SAD-a) snažno se usprotivila i odbila da odobri ovaj spin-off.  

Prema mnogim ekonomistima, upravo način na koji Yahoo izađe na kraj sa ovim problemom u najvećoj mjeri će utjecati i na cijenu njegovih akcija. 

“Prema analitičarima iz CNN money-a, ukoliko se problem uspješno riješi, cijena akcija bi mogla da poraste i do 41 dolar. Međutim, ukoliko se to ne desi, mogla bi da padne i na 30 dolara”, kaže informisan izvor iz Fortradea.

FXLider ima saradnju sa Fortrade Limited – kompanijom autorizovanom i regulisanom u UK od strane FCA (Financial Conduct Authority) pod licencom broj 609970.

Upozorenje o riziku i odricanje od odgovornosti

Ugovori za razliku u cijeni (CFD) predstavljaju proizvode koji se oslanjaju na finansijski leveridž i nose visok nivo rizika za Vaš kapital jer cijene mogu brzo da postanu nepovoljne za Vas. Gubici mogu da premaše Vaše depozite i od Vas bi se moglo zahtijevati da izvršite dodatne uplate. Ovi proizvodi možda neće biti prikladni za sve klijente i zbog toga morate biti sigurni da ste razumjeli rizike, a potražite i nezavisan savjet. Ovaj materijal ne predstavlja ponudu, traženje niti transakciju u pogledu bilo kojeg finansijskog instrumenta. FXLider ne prihvata nikakvu odgovornost za bilo kakvu upotrebu ovih komentara niti za posljedice koje iz toga mogu da proisteknu. Ne daje se nikakvo uvjeravanje niti garancija za tačnost ili potpunost ovih podataka. Sljedstveno tome, svako lice koje postupi prema njima, čini to u potpunosti na sopstveni rizik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.